kolora zero popup banner.jpg (159 KB)
Rujlardaki Kimyasallar

Rujlardaki Kimyasallar

Ruj bir kadının makyajındaki en önemli adımıdır. Ancak rujunuzu kullanırken, içeriğini kontrol ediyor musunuz? Yoksa sadece rengine veya markasına bakarak güvenip alıyor musunuz? O zaman Rujlardaki Kimyasallar yazımızda gelin sizlere içeriğinde kimyasallar olan, organik sertifikaları olmayan, bir çok markanın içeriğindeki kimyasalları paylaşalım. Unutmayın bir kadın ömrü boyunca, ortalama 3-4 Kg ruj dudaklarına sürmek suretiyle tüketiyor ve içerisinde zararlı kimyasallar varsa bunlar hücrelerinde birikiyor.

Bir dönem biliyorsunuz çeşitli yerlere sürülerek kullandığınız rujunuzun aldığı renge bakarak, zararlı olup olmadığını anlamaya çalıştınız. Ancak unutmamanız gereken,  her türlü kozmetik veya cilt bakım ürünlerine test sadece laboratuvar ortamında olur. Siz belki bir maddesini farkedebilirsiniz, ancak aşağıda sayacağımız diğer kimyasalları sadece içerikleri okuyarak anlayabilirsiniz.

Rujlardaki Kimyasallar

Ömrünüz boyunca tükettiğiniz 3-4Kg rengarenk rujlardaki kimyasalları merak ediyor musunuz?

Krom

Krom hücrelerinizde depolanan, bir kimyasaldır. Zararları akciğer kanserine ve mide kanserine sebep olabiliyor

Alüminyum

Alüminyum sadece rollon ürünlerinde bulunmamaktadır. Alüminyum rujlarda kullanılan en ağır kimyasallardan biridir.

Manganez

Birçok markada normal sınırın 1000 katı olduğu anlaşılan bir kimyasal. Aslında dozunda alındığında faydalıdır. Ama 1000 katı olduğunda, saçlarda beyazlama, kilo alma, hormonal değişikliklere sebep olabilmektedir. Ruh halindeki ani oluşan değişikliklere ve hafızada bazı etkiler bıraktığına dair araştırmalarda mevcut.

Methylparaben

Parapen ile ilgili zararları zaten hepiniz biliyorsunuz. Bağışıklık sistemini çökerten, hücrelerde birikme yapan ağır bir kimyasaldır.

Kurşun

Rujlarda sıklıkla kullanılan diğer bir kimyasaldır. Kısırlık, anemi, kanser ve daha birçok hastalığa sebep olduğu yapılan araştırmalarla onaylanmıştır. 2007 yılında yapılan bir çalışmayla piyasadaki rujların %60 gibi büyük bir rakamında tespit edilmiş.

Yapay Koku ve parfümler

Bunlar dudaklarda soyulmaya, deri üzerinde tahrişe neden oluyor.

Kadmiyum

Çok ciddi ağır bir kimyasaldır. Vücut kadmiyumu kalsiyum gibi algılıyor ve kadmiyum vücutta birikmeye başlıyor. Kemikler zamanla zayıflatmaya başlıyor.

Sentetik parafin ve mumlar

Koruyucu sentetik kimyasallar

Tüm bu Rujlardaki Zararlı Kimyasalları hücrelerinize depolamak istemiyorsanız, Ayışığı Organik sitemizde satılan organik makyaj ürünleri kategorimizde olan, organik sertifikalara sahip, zehirli kimyasallar barındırmayan ;

Logona Organik Rujları

Sante Organik Rujları

Sampure Minerals Rujları

                                                   markalarımızı güvenle kullanabilirsiniz.

Bizlere sormak istediğiniz tüm sorularınızı sevda@ayisigiorganik.com mailimizden sorabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.