kolora zero popup banner.jpg (159 KB)
Bulaşık Deterjanlarındaki Kimyasallar

Bulaşık Deterjanlarındaki Kimyasallar

Bulaşıklarınızı yıkadığınız marketlerde sıklıkla gördüğünüz markaların deterjanlarında aslında içeriklerinde oldukça zehirli maddeler olduğunu biliyor musunuz?

Bulaşıklarınızı yıkarken ellerinize koruyucu eldiven takıyorsunuz, ancak o sıvılar sizin yemeğinizi yediğiniz tabak, çatal, tencere ve tavalarınızda kalabiliyor ne kadar iyi durulasanız da.

Bu maddelerden bazıları;

Fosfat

Mide bulantısı, ishal ve deri tahrişine neden olabiliyor. İyi durulanmayan yüzeylerde kalarak vücuda geçebiliyor.

Klor

Cilt temasında cilt kanseri, solunmasında akciğer kanseri, içildiğinde mide ve prostat kanseri gibi rahatsızlıkların tetikleyicisi olur. Vücudun dışa açılan göz, burun, kulak gibi alanlarda mukozada tahriş edici etkisi olmaktadır. Klor alınan miktara ve zamana göre farklı etkiler yapar.

PFC

Kadınlarda kısırlığa bile neden olabilicek bir kimyasal. Özellikle kir ve yağ çıkartmak için kullanılan temizleyicilerde yer alıyor.

Klorlu Beyazlatıcı

Özellikle amonyak ile birleştiğinde çocuk ve erişkin kişilerde astım krizlerine neden oluyor.

Aldığınız market ürünlerinde, zehirli değildir ibaresini görüyorsunuz, ancak arkasını çevirdiğinizde solunduğu takdirde zehirli olabilir ibaresi yer alıyor.

Bu yüzden sizlere tavsiyemiz, her türlü bütçenize uygun organik içerikli ve sertifikalı bulaşık yıkama ürünleri kullanmanız.

Organik Bulaşık Yıkama ürünleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

Bizlere sormak istediğiniz tüm sorularınızı sevda@ayisigiorganik.com mailimizden sorabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.